CEVİZDE İLAÇLAMA PROĞRAMI
 

Bakteriyel yanıklık için ilk ilaçlama dönemi, ilk tomurcukların %30-40 şekildeki...  
 

Ceviz İlaçlama programı

 

1-Bakteriyel yanıklık için  ilk ilaçlama dönemi, ilk tomurcukların %30-40 şekildeki gibi olduğu zamandır. 7-10 gün sonra ikinci ilaçlama yapılır. Mevsime ve hava koşullarına göre ilave ilaçlama yapılabilir. Etkili maddesi Bakır hidroksit olan Kocide opti-- Kocide 2000 DF--Champ DF--Kocide DF İlaçlarından herhangi biri atılabilir.

 

1-Cevizler nohut büyüklüğünde iken ikili çatal olanlar henüz birbirine değmeden önce iç kurdu için etkili maddesi chlorpyrıfos-ethyl  olan dursban 4 ve benzeri  ilaçlar kullanılmalı.

 

En doğru gözlem ise: Geçen yıl dalında kalan kurtlu cevizlerden 10-15 Adet toplanarak kanaviçe ya da tül perdeden yapılmış kese içerisine koyularak, bahçeye asılır. Bu eski cevizler içinde geçen yıldan kalan yumurtalardan kelebek çıkışı olacaktır. Bu kelebek çıkışını takip ederek ilk iç kurdu ilaçlama zamanı belirlenir. Ceviz iç kurduna karşı Elma iç kurdu için kullanılan ilaçlar da uygundur.

 

3-İkinci iç kurdu ilaçlaması 40 gün sonra tekrar edilecek. Eğer bahçeniz 600 rakımın altında sıcak bir bölgedeyse 2.ilaçlamadan 35 gün sonra 3.ilaçlama yapılmalıdır.

 

 4-İç kurdu ilaçlamasının yapıldığı dönemde havalar yağışlı gidiyor ise mantari hastalıklara karşı Etkili maddesi Bakır hidroksit olan ilaçlarla karıştırılarak kullanılmalıdır.

 

             

Bakteriyel yanıklık için  ilk ilaçlama dönemi,


Okunma Sayısı :10802 |      Güncellenme Tarihi 22 Mart 2013 22:53:23 |        Geri Dön
 
 
 
YONET MAIL
                WeB SayaÇ          


 

Ekiz Fidancılık, Denizli ve Aydın’da Ceviz fidanı üretiminde özellikle Chandler ceviz Fidanında Lider kuruluştur. Ekiz Fidancılık meyve fidanı  ihracatı yapan kuruşlar arasında yer alır. Denizli ili ve Ege Bölgesi başta olmak üzere tüm Türkiye ye fidan satışı ve sektörel danışmanlık hizmeti veren Ekiz fidancılık, Ceviz, Elma, Armut, Ayva, Kayısı, Şeftali, Nektarın, Kiraz, Vişne, Badem, , Trabzon Hurması, Dut, Nar,Zeytin,İncir,Aşılı Bağ Fidanı Ve Amerikan Asma Fidanı olup toplam 172 çeşidin Yetiştiriciliği gibi bir çok konuda profesyonel kadrosuyla faaliyet göstermektedir.  


Ekiz Fidancılık   Tarım Ürünleri- Tarımsal Girdiler- Fidan Üretimi ve Satışı
İncilipınar Mah.
İncilipınar Cd. No: 05 (Tarım İl Müdürlüğü Karşısı) Denizli
Tel:0.258.212 00 87 Fax:213 37 39   
Okan Gündemir : + 90 543 4767715    Kamil Okyaz : + 90 533 3462953                  info@ekizfidancilik.com